آب یکی از عجیب ترین پدیده های آفرینش است . آب از دو عنصری که در دمای معمولی گاز هستند تشکیل یافته است . هیدروژن عنصری است که می سوزد در حالی که اکسیژن برای سوزانیدن لازم است .

آب یک سرمایه ملی است . تا چندی پیش مهم ترین سرمایه ملی کشورها انرژی بود اما در آینده ای نه چندان دور آب را با نفت معاوضه خواهند کرد و بایستی به این نکته توجه کنیم که برای انرژی جایگزین هایی در دسترس بشر است اما جایگزینی برای آب فعلا وجود ندارد .

کاهش منابع آب مصرفی جهان به ویژه آب آشامیدنی که زمینه ساز حیات بوده و مهمترین عاملی است که اعمال فیزیولوژیکی بدن انسان و سایر موجودات توسط آن انجام می شود یکی از مسائل اصلی قرن حاضر است و این امر می طلبد که در حد توان از آب های موجود بدرستی استفاده گردد .

از سویی انسان امروزه در اسارت همه جانبه زندگی ماشینی قرار گرفته و با نگاه واقع بینانه بر آنست که شرایط طبیعی حرکت را برای رفع کمبودهایش فراهم آورد و به جرات می توان گفت ورزشهای آبی بویژه شنا در استخرهای ایمن از جمله اولویت های انتخابی انسان در این حیطه است.

از طرفی گرچه شنا یکی از مفرح ترین و پرتحرک ترین ورزش هاست معهذا چنانچه این امر در استخرهایی با شرایط و آب نامناسب باشد می تواند خطرات و گرفتاری هایی جهت استفاده کنندگان بوجود آورد بویژه اگر فرهنگ استفاده مناسب از استخر و رعایت دستورات بهداشتی و فنی جدی گرفته نشود .

باید دانست نگهداری و مراقبت از آب استخر نوعی فن و تخصص است و افراد شاغل در استخرها جهت امر مراقبت از آب بایستی به مباحثی چون شیمی آب استخر ،تصفیه آب و انواع صافی ها، روش های گندزدایی آب استخر ، روش های انبارسازی مواد شیمیایی ، روش های مقابله با حوادث و خطرات و همچنین راه های کنترل و نظارت بر امور استخر را بدانند تا بتوانند محیطی امن و شاد برای میهمانان و شناگران بوجود آورند و در راستای همین امر مجموعه آبی ارمغان اقدام به تجهیز آزمایشگاه میکروبی آب نموده تا مدیریت و سرپرستان به کیفیت میکروبی آب که یکی از اصلی ترین موارد بهداشت آب است واقف باشند و نیز باید بدانیم کیفیت آب استخر بایستی دقیقا کیفیت آب شرب را داشته باشد ، لذا جدا از کنترل فاکتورهای شیمیایی مورد نیاز که توسط آزمایشگاه آب و فاضلاب روستایی با توجه به قرارداد فی مابین انجام می گیرد هر هفته سه مرتبه نیز تعداد ۱۰ نمونه آب در شیشه های استریل از کلیه استخرها تهیه می گردد تا در آزمایشگاه مجموعه مورد آزمایش قرار گیرد و در نتیجه از نحوه عملکرد صحیح فیلترها و دیگر عملیات سالم سازی آب اطمینان لازم و کافی بدست آید .

این امر در حالی صورت می گیرد که بر اساس توصیه های سازمان ها و ارگان های ذیربط نمونه برداری و آزمایش میکروبی آب استخر هفته ای یک بار کفایت می کند ؛حال آن که در این مجموعه این کار حداقل هفته ای سه بار صورت می گیرد ،علاوه بر آن در زمان های فعالیت و پذیرایی از میهمانان هر روزه اندازه گیری فاکتورهایی از آب مانند کلر آزاد ،P H و دما هر ساعت یک بار توسط مسئول مربوطه از کلیه استخرها به عمل آمده و در برگه مربوطه ثبت می گردد .

ضمنا ذکر این نکته نیز لازم است که بدانیم در حال حاضر جهت کنترل میکروبی آب استخرهای استاندارد ،آزمون های شمارش کلی (HPC) ، و جستجوی کلیفرمهای گرماپای صورت می گیرد .درحالی که در آزمایشگاه مجموعه آبی ارمغان علاوه بر آزمون های فوق جستجوی آنتروکوک های روده ای و سودوموناس آئروجینوزا نیز به عمل می آید تا وقوف کامل تری نسبت به کیفیت میکروبی آب صورت پذیرد و براساس جستجو و تحقیق بعمل آمده در حال حاضر فقط این مجموعه آبی است که کامل ترین آزمون های میکروبی را انجام داده و وظیفه خود می داند که با سالم ترین آب و محیط ، پذیرای میهمانان خود باشد .

درباره ما
پرسش‌های متداول
تعرفه های ورودی
شرایط استفاده
برنامه فعالیت
Instagram
Telegram
آئین نامه انضباطی
تور مجازی
چارت سازمانی
خدمات مجموعه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کپی رایت © تمامی حقوق برای شرکت ارمغان آستارائی ( مجموعه فرهنگی ورزشی ارمغان ) محفوظ است. حریم خصوصی |  قوانین و مقررات |  ثبت شکایات