آکادمی ورزشی کودک و نوجوان ارمغان مجهزترین در شرق کشور با امکاناتی شامل:
5 سالن استاندارد جهت برگزاری انواع رشته های ورزشی
دستگاه های بدنسازی با ارگونومی ویژه کودکان و نوجوانان
برگزاری تورهای ورزشی در رشته های مختلف
برگزاری کلاس مهارت های ورزشی بنیادی ویژه کودکان
مربیان مجرب و تحصیل کرده زیر نظر فدراسیون
استفاده از طرح درس های استاندارد ورزشی و بین المللی
اهداء شناسنامه و بیوگرافی ورزشی
برگزاری مسابقات و فوق برنامه های تفریحی
فوتسال ورزشی با توپ شبیه فوتبال است که در محوطه کوچکتر انجام می شود و به خاطر فضای کمتر دارای تحرک بیشتری می باشد. در واقع نوعی فوتبال سرعتی با پیش نیازهای اختصاصی از جمله تکنیک های پایه، تاکتیک ها و چرخش ها می باشد. انواع سیستم های دفاعی فوتسال بر اساس سیستم حمله حریف اتخاذ می شود. در واقع به بازی فوتبال درون سالن فوتسال گفته می شود.
اهداف رشته فوتسال:
★ افزایش حس همکاری و کار گروهی
★ افزایش قد و کاهش چاقی
★ افزایش قدرت عضلانی
★ ایجاد نشاط و هیجان
★ کالری سوزی بالا و افزایش متابولیسم
والیبال یک ورزش تیمی و بسیار مهیج است که در آن بازیکنان هر تیم در دو سوی یک تور قرار گرفته و سعی می کنند تا توپ را با گذراندن از تور در زمین تیم مقابل فرود آورند. این رشته تقریباً برای تمام گروه های سنی مناسب است.مهارت های مورد نیاز والیبال پرش، چابکی، سرعت، عکس العمل و تنظیم حرکات در وقت تعیین شده می باشد.
اهداف رشته والیبال:
★ افزایش سرعت و چابکی
★ افزایش قد و کاهش چاقی
★ افزایش توان عضلانی
★ افزایش حس همکاری و کار گروهی
★ کالری سوزی بالا و افزایش متابولیسم
بسکتبال یک ورزش گروهی است که هدف هر تیم از انجام این بازی کسب امتیاز از طریق پرتاب توپ در داخل حلقه تیم مقابل می باشد. این رشته جذاب ورزشی با وجود پرش ها و جهش های مکرر با تحریک صفحات رشدی کودک باعث افزایش رشد قدی او می شود. ویژگی خوب این ورزش آن است که دوره آموزشی نسبتاً کوتاهی دارد و ورزشکار می تواند پس از کسب مهارت در تیم های ورزشی عضو شود.
اهداف رشته بسکتبال:
★ بهبود مهارت های حرکتی و هماهنگی
★ سلامت دستگاه قلب و عروق
★ تقویت استخوان ها و افزایش قد
★ افزایش حس همکاری و کار گروهی
★ کالری سوزی بالا و افزایش متابولیسم
بدمینتون رشته ای کلاسیک، سرگرمی آسان و قابل دسترسی برای همه سنین است. این رشته به کودکان و نوجوان این امکان را می دهد که ورزشی فعال انجام دهند و از مفاصل بدنشان مراقبت کنند. بدمینتون باعث افزایش قوای حسی و دیداری شده و از استرس، عصبانیت و چاقی مفرط جلوگیری می کند. به بیان دیگر، بدمینتون استقامت، هماهنگی اعضای بدن و قدرت عکس العمل را افزایش می دهد.
اهداف رشته بدمینتون:
★ هماهنگی عصب و عضلات تمام بدن
★ جلوگیری از اضافه وزن
★ دوری از استرس
★ بهبود سرعت سوخت و ساز بدن و افزایش قد
★ باعث افزایش تراکم و قوی شدن استخوان
تنیس روی میز اولین ورزش در بین رشته های راکتی دنیا و دومین رشته ورزشی سرعتی بعد از هاکی روی یخ می باشد. این ورزش به صورت انفرادی و تیمی انجام می شود. در موقع بازی تنیس روی میز تمام اجزای بدن در حال حرکت هستند و این بازی باعث می شود که تحرک شما بسیار زیاد و نیمکره مغز به طور همزمان کار کنند.
اهداف رشته تنیس روی میز:
★ افزایش سرعت و چابکی
★ تقویت قوه بینایی
★ افزایش سرعت عکس العمل و تمرکز
★ افزایش تمرکز و دقت
★ بهبود هوش
صخره نوردی یا سنگ نوردی، ورزشی است که فرد با استفاده از طناب و ابزار مخصوص به بالا رفتن از صخره های طبیعی یا دیواره های سالنی می پردازد و انجام آن نیازمند آمادگی جسمانی بالا می باشد. قدرت پنجه، انعطاف پذیری و آمادگی قلبی عروقی فاکتورهایی است که با استمرار در این رشته بدست می آید. این رشته ورزشی روحیه رقابت جویی را تقویت می کند، روح و روان نوجوان را برای رسیدن به هدف، توانمند می سازد.
اهداف رشته صخره نوردی:
★ افزایش اعتماد به نفس
★ افزایش قدرت بدنی و افزایش ترشح هورمون رشد
★ ارتقاء تعامل های اجتماعی
★ افزایش هوش هیجانی
شرکت مداوم و مستمر در کلاس های ژیمناستیک، مزایای سلامت جسمی، ذهنی و فیزیولوژیکی فراوانی برای کودکان فراهم می آورد. مهارت هایی که کودکان در این کلاس به دست می آورند در طول زندگی برایشان مفید می باشد. این رشته بیشترین کمک را به هماهنگی عصب و عضله می کند و فقط برای کسانی که می خواهند ژیمناستیک کار شوند نیست، بلکه یک رشته پایه و مادر است.
اهداف رشته ژیمناستیک:
★ انعطاف پذیری، افزایش استقامت عضلانی
★ آموزش صحیح حرکات بنیادی و پایه
★ افزایش تحمل عضلات، تاندون و لیگامنت ها
★ کنترل بدن در حالات و شرایط مختلف
تکواندو راه و روش شکست اجسام با دست و پا می باشد. این ورزش سرعت و دقت عمل، هماهنگی در فعالیت انعطاف پذیری بدن، درک و یادگیری سریع، روحیه نظم و ترتیب را در شخص القاء می کند و تکنیک دفاع از خود را به انسان می آموزد. تجهیزات ایمنی شامل هوگو که شبیه جلیقه ضد گلوله، کلاه که محافظ سر و صورت، ساق بند و ساعد بند است که در این رشته مورد استفاده قرار می گیرد.
اهداف رشته تکواندو:
★ دفاع از خود و افزایش آمادگی جسمانی
★ مفید برای ذهن و بهبود در روابط اجتماعی
★ رشد و نمو استخوان در کودک و نوجوان
★ سلامت فکری، ذهنی و جلوگیری از افسردگی
رشته دفاع شخصی این امکان را به فرد می دهد بدون آنکه نیروی زیادی را صرف دفاع از خود کند از نیروی حریف بر علیه او استفاده کند. این رشته سبب بهبود تعادل، سرعت و هماهنگی کل بدن می شود، در کنار تقویت جسم و ذهن شما با گروهی همراه می شوید که با انجام تمرینات هوازی مثل دویدن باعث اکسیژن رسانی به کل بدن می شوید.
اهداف رشته دفاع شخصی:
★ محافظت از خود در تمامی شرایط
★ تقویت قوای فیزیکی و ذهنی و ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس
★ افزایش استقامت قبلی و عروقی
★ کاهش فشار خون، کاهش چربی خون و افزایش قدرت عضلانی
در طول سال های متمادی بررسی محققان نشان داده است که ورزش شطرنج اثرات مثبت زیادی در کودکان و نوجوانان ایجاد می کند. جدا از جنبه های قهرمانی امروزه شطرنج به عنوان یک وسیله سودمند جهت یادگیری بهتر دروس در مدارس بیش از 30 کشور پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و شروع آن از کلاس های آمادگی و ابتدائی توصیه می شود.
اهداف رشته شطرنج:
★ پیشرفت توانمندی های ذهنی
★ تقویت مهارت های تحصیلی و سرعت در تصمیم گیری
★ افزایش ضریب هوشی و افزایش تمرکز
★ جلوگیری از افسردگی و آلزایمر در سنین بالا
بدنسازی کودکان با هدف استاندارد سازی سیستم اسکلتی عضلانی کودکان و افزایش قدرت و آمادگی جسمانی انجام می پذیرد. بدنسازی کودکان اگر با روش و ابزار صحیحی صورت پذیرد تضمین کننده رشد و نمو قدی و اسکلتی خواهد بود. کودکان با شرکت در دوره های بدنسازی در انجام کارهای بدنی روزمره توانمندی بیشتری خواهند داشت و همچنین ناهنجاری های اسکلتی به سراغ آن ها نمی آید.
اهداف رشته بدنسازی کودک:
★ استاندارد سازی سیستم عضلانی - اسکلتی
★ افزایش قدرت بدنی
★ مکملی برای انجام ورزش های تیمی
★ حفظ قوام عضلات
درباره ما
پرسش‌های متداول
تعرفه های ورودی
شرایط استفاده
برنامه فعالیت
Instagram
Telegram
آئین نامه انضباطی
تور مجازی
چارت سازمانی
خدمات مجموعه
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کپی رایت © تمامی حقوق برای شرکت ارمغان آستارائی ( مجموعه فرهنگی ورزشی ارمغان ) محفوظ است. حریم خصوصی |  قوانین و مقررات |  ثبت شکایات